Policjanci wezwani na interwencję domową zabezpieczyli narkotyki

2019-12-13 13:36:49 (ost. akt: 2019-12-13 13:41:33)
Zabezpieczone narkotyki.

Zabezpieczone narkotyki.

Autor zdjęcia: Policja Bartoszyce

Nieoczekiwany efekt miała policyjna interwencja domowa, do której zostali wezwani funkcjonariusze z Ornety. Policjanci ujawnili uprawę krzewów konopi i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu 28-latek na 3 miesiące trafił do aresztu.
Do zatrzymania mężczyzny doszło podczas interwencji domowej w jednym z mieszkań na terenie Ornety. W minioną niedzielę (8.12.19) oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturującym się 28-latku. Mężczyzna miał wyzywać rodziców, groził im pozbawieniem życia i niszczył przedmioty domowe. W trakcie interwencji uwagę funkcjonariuszy zwrócił tunel foliowy rozłożony w jednym z pokoi. W środku namiotu stały worki z ziemią, a w nich rosły krzaki konopi indyjskich. Podczas przeszukania pozostałych pomieszczeń policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 130 gramów środków odurzających, w tym haszyszu, marihuany i amfetaminy,129 tabletek ecstazy oraz kilkanaście tysięcy złotych.
Narkotyki zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego na dalsze badania. 28-letni mieszkaniec Ornety został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzuty wytwarzania i posiadania znacznej ilości narkotyków oraz zarzut  znęcania się nad rodzicami.
Kryminalni wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 28-latka. Decyzją lidzbarskiego sądu mieszkaniec Ornety najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi.


KPP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5