Kim chciałbyś być? Policyjne spotkania z uczniami

2019-10-29 09:45:02 (ost. akt: 2019-10-29 10:07:15)

Autor zdjęcia: KPP

Policyjny profilaktyk odwiedził dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 4 w Lidzbarku Warmińskim. Przy okazji Turnieju Integracyjnego policjantka odpowiadała na pytania jednego z paneli dyskusyjnych „Kim chciałbyś być?
W klasach starszych dodatkowo omówiono zagrożenia związane z Internetem, narkotykami, dopalaczami oraz zjawisko handlu ludźmi.
Policjantka z lidzbarskiej komendy mł. asp. Katarzyna Chomej została zaproszona do lidzbarskiej „czwóreczki”. Policyjny profilaktyk wzięła udział w Turnieju Integracyjnym z uczniami.
Policjantka dostosowała tematykę zajęć do wieku uczniów. Z dziećmi z klas I – III omówiono problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, właściwego korzystania z dróg, konieczności wyposażania się w odblaski, ostrożności podczas kontaktu z osobami nieznajomymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.
W klasach starszych przybliżone zostały kwestie związane z demoralizacją oraz przestępczością nieletnich łącznie z konsekwencjami, jakie grożą młodym ludziom za łamanie prawa. Policjantka omówiła zagrożenia związane z Internetem, narkotykami, dopalaczami i poruszyła tematykę handlu ludźmi. Podczas panelu dyskusyjnego „Kim chciałbyś być”? mł.asp. Chomej opowiadała o policyjnej służbie, jak wygląda rekrutacja oraz jakie trzeba spełnić warunki i kryteria, by móc w przyszłości wybrać zawód policjanta.


KPP


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5