Uwaga kierowcy. Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

2019-10-29 09:12:26(ost. akt: 2019-10-30 10:48:49)

Autor zdjęcia: KPP

W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy w Lidzbarku Warmińskim i w Ornecie wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu od 31 października do 2 listopada 2019 r.
Od 31 października na terenie całego kraju rozpoczyna się ogólnopolska akcja Znicz 2019. Policjanci ruchu drogowego w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg. Tam, gdzie będzie taka potrzeba, policjanci pokierują ręcznie ruchem, rozładowując tworzące się w miejscach dojazdowych do cmentarzy zatory. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierujących, zwracać uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów.
W sąsiedztwie cmentarzy będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. Zmiany będą obowiązywać od czwartku 31 października. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w sobotę 2 listopada.

Zmiana organizacji ruchu drogowego:

- ulica Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim za wjazdem na parking zostaje wyłączona z ruchu dla pojazdów
- ulica Grunwaldzka w Lidzbarku Warmińskim zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – wjazd od ulicy Olsztyńskiej. Droga jednokierunkowa obowiązuje do rozwidlenia dróg na ulicę Szkolną i Krasickiego
- ulica Szkolna do skrzyżowania z ulica Leśną będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy, ale po obu stronach drogi będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania pojazdów
- ulica Warmińska w Ornecie – zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – wjazd od ulicy Braniewskiej.

KPP

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5