Pejzaże z Damerau

2019-09-02 15:48:35(ost. akt: 2019-09-04 10:51:49)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kirol

W najbliższy piątek 6 września w Galerii Art-Nova w Ornecie tajniki swojej twórczości odkryje debiutująca w świecie sztuki ornecianka Oliwia Wencławska. Malarstwo właśnie otwiera przed nią niejednoznaczne wielowymiarowe przestrzenie.
Podczas wernisażu wystawy Oliwia odsłoni swoje najnowsze pomysły, opowie o tym co ją skłoniło do wejścia w artystyczny świat i dało odwagę by sięgać po najśmielsze marzenia związane z malarstwem.

Młoda twórczyni jest wrażliwą obserwatorką piękna, próbującą zrozumieć język natury. W swych pracach zwraca się ku malarstwu realistycznemu. Źródłem procesu tworzenia, będącym kluczem do rozszyfrowania przekazu jej twórczości jest pejzaż — jeden z najpopularniejszych motywów malarstwa.

W jej obrazach świat zyskuje głębię, staje się rozedrgany, pełen odcieni, barw, światła, a przede wszystkim przenosi w czyste piękno.

Fascynują ją szczególnie jeziora, pola, lasy, łąki, a to wszystko o różnych porach roku. Krajobraz to dla niej szerokie spektrum do prowadzenia eksperymentów malarskich.

Ulotność uwiecznianych zjawisk sprawia, że nie można przejść obojętnie obok jej obrazów. Dzięki temu dzieła uruchamiają wyobraźnię widza, który ma możliwość dopowiedzenia sobie większej całości.

Czym dla autorki jest sztuka i jakie możliwości jej daje? Czy wszystko wyjdzie tak jak sobie zaplanowała?

Odpowiedzi na powyższe pytania pojawią się podczas wieczoru otwarcia wystawy, będącego początkiem procesów poznawania całej różnorodności i złożoności zjawisk zachodzących w sztuce. Możliwości podziwiania twórczości towarzyszyć będą rozmowy o sztuce.

Serdecznie zapraszamy na godz. 18:00 do galerii na ul. Rycerską w Ornecie.
OrganizatorzyTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5