Dziecięco - Młodzieżowy Wakacyjny Turniej Warcabowy

2019-07-26 14:39:54 (ost. akt: 2019-07-26 14:43:43)

Autor zdjęcia: materiały MBP

VI Dziecięco — Młodzieżowy Wakacyjny Turniej Warcabowy odbył się 18 lipca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim.
Celem Turnieju była integracja dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście oraz upowszechnianie gier planszowych.

W rozgrywkach wzięło udział 10 osób. Turniej prowadziła Janina Tausiewicz (przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lidzbarku Warmińskim).

Po długiej, zaciętej walce oraz strategicznym myśleniu wśród zawodników wyłoniono czterech liderów, którzy zajęli następujące miejsca: 1. Kuba Krasnodębski, 2. Dawid Gawryś, 3. Adrian Wiciński oraz 4. Filip Bohr.

Gracze wykazali się duchem rywalizacji sportowej oraz walką fair play. Dzieci i młodzież biorący udział w turniejowych rozgrywkach w bibliotece otrzymali dyplomy, nagrody oraz słodkie upominki.

Warcaby to gra planszowa, która swoimi korzeniami sięga XII wieku, jest dyscypliną sportową i pochodzi z południa Francji lub Hiszpanii.

Gra jest przeznaczona zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych graczy.

Warto z dziećmi grać w planszówki, bo oprócz wspaniałej zabawy ćwiczymy również pamięć i koncentrację, uczymy się wzajemnej, zdrowej rywalizacji i  rozwijamy logiczne myślenie.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom Turnieju gratulujemy zapału do gry i zdobytych miejsc na podium.
EU


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5