Trwa akcja krwiodawstwa pod Wysoką Bramą

2019-07-19 09:21:45 (ost. akt: 2019-07-19 09:34:44)
Pod Wysoką Bramą w Lidzbarku Warmińskim trwa akcja krwiodawstwa

Pod Wysoką Bramą w Lidzbarku Warmińskim trwa akcja krwiodawstwa

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Już o godzinie 8.00 rano pod Wysoką Bramą w Lidzbarku Warmińskim rozpoczęła się akcja zbiórki krwi na potrzeby Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Można też zarejestrować się jako dawca szpiku i dać datek na zakup nowej karetki.
Akcja zakończy się o godz. 12:00. Jeśli więc ktoś chcę wziąć w niej czynny udział, to już czas wyjść z domu. Wszystkie osoby, które w tym dniu oddadzą krew, będą mogły skorzystać ze specjalnej fotobudki, postawionej właśnie pod Wysoką Bramę.

Organizatorem akcji jest nie tylko wspomniane Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie ale przede wszystkim Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy w Lidzbarku Warmińskim.

Akcja poprzedza zaplanowany również na dzisiaj „Koncert na Rzecz Ratownictwa i Transplantologii”, który odbędzie się w amfiteatrze miejskim w godzinach od 19:00 do 23:30.

Warto przypomnieć, że gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni. Na scenie pojawią się też HLA 4 Transplant i Reni Jusis.

W trakcie koncertu na terenie amfiteatru miejskiego będą prowadzone licytacje oraz zbiórka publiczna, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup nowej karetki dla Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy.

Głównym partnerem tegorocznej edycji koncertu jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wydarzenie zostało także objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Wstęp na wszystkie wydarzenia związane z VIII edycją „Koncertu Na Rzecz Ratownictwa i Transplantologii" jest bezpłatny.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5