Zbliża się Festiwal Ziół w Blankach

2019-06-27 13:38:01 (ost. akt: 2019-06-27 14:10:40)
Blanki Festiwal Ziół

Blanki Festiwal Ziół

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Na 13 lipca zaplanowano w Zielarskiej Wsi Blanki czwarty Festiwal Ziół „Blanki ziołami pachnące”.
O niezwykłej mocy ziół i możliwości ich wykorzystania w kuchni i lecznictwie przekonywać będą wszystkich panie ze Stowarzyszenia „Babki Zielarki” współorganizatorki festiwalu, które ugoszczą wszystkich wspaniałymi wyrobami regionalnymi m.in. zupą z pokrzywy, nalewkami z miejscowych ziół i owoców, ciasteczkami z dyni czy ciasteczkami ze skwarkami.

Co roku podczas imprezy ogłaszane są konkursy na: "Ziołowy bukiet", "Ziołowa micha", "Ziołowe lekarstwo" i "Ziołowa nalewka", w których można wygrać ciekawe nagrody.

Gwiazdą festiwalu będzie Czerwony Tulipan z Olsztyna. Ponadto wystąpi Zespół Tańca Ludowego "Perła Warmii" z Lidzbarka Warmińskiego oraz gminne zespoły muzyczne i ludowe.

Podczas imprezy równolegle odbywać się będą warsztaty z wyrobu świec, papieru czerpanego oraz warsztaty zielarskie, na które zapisać się można podczas festiwalu przy stoisku degustacyjnym. Ilość miejsc ograniczona.

Festiwal rozpocznie się mszą św. o godz. 11.30 w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Blankach. Po mszy nastąpi przemarsz na plac i dalsza część imprezy.

Organizatorami festiwalu jest Stowarzyszenie „Babki Zielarki”, Urząd Gminy w Lidzbarku Warmińskim oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku.
Zapraszamy wszystkich do Blanek!
Organizatorzy

PROGRAM

Godz. 11.30 _ msza święta w kościele parafialnym w Blankach
12.40 — oficjalne otwarcie festiwalu
13.00 — koncert Czerwonego Tulipana
14.00 — występy artystyczne zespołów muzycznych i kapel ludowych
ponadto: stoiska prezentacyjne i handlowe, konkursy, warsztaty, zabawa taneczna.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5