KONCERTOWE POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO

2019-06-19 11:12:28 (ost. akt: 2019-06-19 11:15:29)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Zabytkowe mury Oranżerii Kultury w upalne dni czerwcowe dawały ochłodę oraz rozbrzmiewały piękną muzyką kompozytorów polskich i obcych. Odbyły się dwa koncerty kameralne, można więc powiedzieć, że rok szkolny w lidzbarskiej oranżerii zakończono muzycznie.
Koncert W OBŁOKACH ROMANTYZMU zagrał młody, utalentowany pianista Michał Sztekmiler.

Artysta zaprezentował publiczności utwory, które pod koniec czerwca wykona na swoim egzaminie dyplomowym podsumowującym naukę w Akademii Muzycznej w Łodzi.

W programie recitalu usłyszano kompozycje Chopina, Rachmaninowa i Liszta. Niektóre porywały energią, inne były melancholijne – przeplatały się tempa i zmieniały nastroje.

Pojawił się klimat romantycznej wrażliwości, ludowości i fantazji. Przejmująco zabrzmiał chopinowski „Marsz żałobny”. Ale „Rapsodia hiszpańska” Liszta porwała serca gości. Był to niezapomniany wieczór nasycony emocjami i romantyczną duchowością.

Radośnie zagrano i wyśpiewano początek sezonu letniego na koncercie WITAJCIE WAKACJE!! Wystąpili Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie oraz PSM I stopnia w Lidzbarku Warmińskim.

Reprezentowali oni klasy śpiewu Ewy Alchimowicz – Wójcik oraz perkusji Jacka Wójcika. Oboje Muzycy przepięknie poprowadzili koncert eksponując pracę i nabyte umiejętności młodych adeptów sztuki muzycznej.

Wysłuchano urokliwych interpretacji pieśni Stanisława Moniuszki – zachwycił duet Żanety Żokowskiej i Emmy Chomentowskiej w „Wędrownej ptaszynie”. Była „Piosnka Litewska” Fryderyka Chopina i „Swatka” z musicalu „Skrzypek na dachu”.

Wszystkich urzekł Tadzio Tabor wykonując "Etiudę nr. 6" Stanisława Hałata na jednym z instrumentów perkusyjnych. Wśród tychże instrumentów posturą i wydobywanymi dźwiękami zachwycała egzotyczna marimba. Uczniom akompaniowali nauczyciele muzyki: Łukasz Jóźwiak, Lech Kozakiewicz i Lucyna Żołnierek-Frenszkowska.

Latem Oranżeria Kultury zaprasza na Wieczory Czwartkowe, zajęcia literacko-kreatywne i wycieczki.
Organizatorzy


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5