Przed nami Święto Flagi oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2019-05-01 09:00:00 (ost. akt: 2019-05-01 10:28:26)

Autor zdjęcia: archiwum

Jutro 2 maja obchodzimy Święto Flagi, pojutrze rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poniżej plan na na te dni.
W Lidzbarku Warmińskim w czwartek 2 maja zaplanowano: godz. 12:00 podniesienie Flagi Państwowej na Placu Wolności z okazji Święta Flagi. O tej samej godzinie ruszy Rodzinny Rajd Rowerowy do Stoczka Klasztornego. Zbiórka na Placu Wolności. Start po podniesieniu flagi.

Uczestnicy rajdu przejadą piękną, 11 kilometrową trasą wiodącą szlakiem Green Velo. Trasa jest niewymagająca i z pewnością pokonają ją wszyscy, niezależnie od wieku.

Na miejscu będzie przygotowane ognisko z poczęstunkiem, ale to nie wszystkie atrakcje jakie przygotowali organizatorzy.

Tego samego dnia dnia na godz. 16:00 zaprasza Oranżeria Kultury, w której odbędą się rodzinne warsztaty muzyczne pt. „Z pieśnią przez pokolenia – Polna różyczka”.

Natomiast Święto Konstytucji 3 Maja rozpocznie o godz. 10:00 Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Orlik 2019 (Orlik przy SP nr 3 ul. Lipowa) oraz Piknik Rowerowy z Veolią i Rowerowym Lidzbarkiem, a na nim: zawody kolarskie dla dzieci i młodzieży, pokaz skoków na rowerach w wykonaniu członków stowarzyszenia Rowerowy Lidzbark, malowanie twarzy, kręcenie balonów dla dzieci, warsztaty ekologiczne „zero waste”, malowanie starych dachówek, kamieni i butelek, zabawki z „byle czego”, warsztaty bębniarskie, szycie woreczków z firanek, jak segregować, czyli zabawa z recyklingiem, kłobuczki z włóczki, maty ze szmaty (deptak przy wysokiej Bramie).

Także o godz. 10:00 odbędzie się msza święta w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja (kościół św. ap. Piotra i Pawła).

Godzinę później, czyli o godz. 11:00 zaplanowano zawody strzeleckie z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja (strzelnica miejska ul. Olsztyńska).

Natomiast w sobotę 4 maja o godz. 10:45 rozpocznie się mityng lekkoatletyczny I klasy — otwarcie sezonu lekkoatletycznego pod egidą Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki (stadion miejski ul. Bartoszycka).

O godz. 17:00 zaś Oranżeria Kultury zaprasza na koncert dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Olsztynie. I tak Wielką Majówkę zakończą lidzbarczanie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5