Wiosenny turniej siatkówki kobiet wygrała wygrała Fortunate Orneta

2019-03-11 11:10:48(ost. akt: 2019-03-11 15:40:56)
W ostatnią niedzielę 10 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Polnej odbył się "Wiosenny turniej siatkówki kobiet" pod patronatem Burmistrza miasta Jacka Wiśniowskiego i radnej Agnieszki Serwach. Turniej wygrała drużyna Fortunate Orneta.
Do turnieju przystąpiło 9 drużyn, które po rozlosowaniu podzielono na 3 grupy, w których rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Po rozegraniu meczy grupowych nastąpił kolejny podział.

Zwycięzcy grup walczyli o miejsca 1-3, drugie miejsca z grup walczyły o miejsca 4-6 a przegrani z grup o miejsca 7-9.

Po całym dniu zaciętych pojedynków w końcu wyłoniono zwycięzców. I tak kolejną edycję "Wiosennego turnieju siatkówki kobiet" wygrała drużyna Fortunate Orneta otrzymując oprócz Pucharu i medali dla drużyny, kalendarz i koszulkę z podpisami naszych siatkarskich Mistrzów Świata.

Drugie miejsce po przegranym pojedynku i szczególnie zaciętym pierwszym secie zajęła drużyna Team Cresovia Górowo Iławeckie — puchar i medale dla drużyny, na trzecim miejscu mistrzowskiej grupy uplasowała się drużyna Klimat Pieniężno (jesienny wicemistrz turnieju).

Kolejne miejsca w turnieju: 4. miejsce ZSiPO Lidzbark Warmiński, 5. Eksperyment Lidzbark Warmiński, 6. Akademia Siatkówki Lidzbark Warmiński (najmłodsze uczestniczki), 7. ZSZ Lidzbark Warmiński, 8. Zielone, 9. KLO Lidzbark Warmiński.

Najlepszą atakującą turnieju została Asia Borlik — Klimat Pieniężno, a najlepszą zawodniczką MVP turnieju została Natalia Konsalik — Fortunate Orneta.