Dziś policyjne działania "Alkohol i Narkotyki - Trzeźwy Poranek"

2019-02-21 12:52:54 (ost. akt: 2019-02-21 12:54:55)
Od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu lidzbarskiego trwają działania Alkohol i Narkotyki – Trzeźwy Poranek. Policjanci ruchu drogowego kontrolują stan trzeźwości kierujących, zwracają też uwagę na trzeźwość innych uczestników ruchu.
Sprawdzenie stanu trzeźwości to element każdej kontroli drogowej. Coraz większa aktywność Policji w tym zakresie przekłada się na poziom bezpieczeństwa na drogach.

Sukcesywnie wraz ze wzrostem kontroli spada liczba nietrzeźwych za kierownicą. Cieszy też fakt, że coraz więcej osób uważa za naturalne poinformować Policję o podejrzeniach, co do stanu trzeźwości innych użytkowników ruchu.

W bieżącym roku mundurowi otrzymali kilka zgłoszeń, które pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu pijanego za kierownicą.

Wciąż niestety zdarza się, że bezmyślni kierowcy decydują się na jazdę po alkoholu. Dlatego oprócz doraźnych kontroli policjanci drogówki prowadzą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne.

Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia - nietrzeźwych kierowców.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wobec kierowcy może zostać także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Siuks #2685836 | 176.97.*.* 21 lut 2019 19:47

    Dla mnie policja to dno, zeby sie nie narobic staja rano i lapia ludzi na kacu. Kiedys jechalem za pijanym kierowca ponad 30km,zadzwonilem na policje, zglosilem w ktorym kierunku jedzie, jechalemcza nim csly czas, po okolo 30km koles skrecil do domu a doslownie 250metrow!!! dalej stal patrol policji i kontrolowal predkosc, przez pol h nie przyjechal zaden patrol. Co mam myslec o policji???

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5