Sportowcy też zbierają dla Orkiestry

2019-01-07 15:40:13 (ost. akt: 2019-01-10 11:16:54)

Autor zdjęcia: Klub Biegacza

W niedzielę 13 stycznia odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim bieg w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również tego dnia w Ornecie zaplanowano Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej oraz Towarzyskie Zawody Strzeleckie.
Lidzbarski bieg rozpocznie się o godzinie 11:30 na Placu Wolności w Lidzbarku Warmińskim. Uczestnicy w ciągu godziny muszą wybiegać jak najwięcej okrążeń. Dystans okrążenia to około 400 metrów, trasa wokół deptaku bez ruchu pojazdów. Technika dowolna: marsz, bieg, marszobieg, nordic walking. Jedno okrążenie liczone jest jako 1 zł.

Organizatorzy zapewniają numer startowy, ciepłe napoje, poczęstunek, nagłośnienie. Zapraszamy na wspólne aktywne spędzanie czasu, a przy okazji wspieramy Lidzbarski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tego samego dnia o godzinie 10:00 na hali przy ulicy Sportowej 7 w Ornecie rozpocznie się Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej. Zgłoszenia trwały do środy tj. 9 stycznia. Nie obowiązuje opłata startowa.

Turniej odbędzie się także w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W zawodach wystąpi sześć drużyn męskich i 4 drużyny kobiece. Organizator zapewnia obsadę sędziowską, zabezpieczenie medyczne oraz puchary dla wszystkich drużyn.

Natomiast KS ALFA Reduta Orneta zaprasza na Towarzyskie Zawody Strzeleckie WOŚP z broni pneumatycznej, pistoletu lub karabinu. Opłata startowa 5 złotych od konkurencji, ale mile widziane wyższe kwoty, które zostaną przekazane do puszki wolontariuszy.

Zawody mają charakter towarzyski, nagrodą jest radość z niesienia pomocy. Rywalizacja odbędzie się na Strzelnicy Pneumatycznej przy ulicy Sportowej 6 w Ornecie. Początek przewidziano na godzinę 12:00.

Także Koło Strzeleckie LOK "Warmiak" zaprasza na Zawody Strzeleckie z okazji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które odbędą się 13. stycznia 2019 r. o godz. 11.00 na strzelnicy przy ul. Wyszyńskiego 1 w Lidzbarku Warmińskim.

W zawodach startują dwuosobowe drużyny, jeden z zawodników strzela z karabinu, drugi z pistoletu pneumatycznego, nagradzany jest łączny wynik zespołu oraz indywidualne w poszczególnych konkurencjach (można startować indywidualnie).

Można strzelać z własnej broni pneumatycznej kal. 4,5 mm o energii wylotowej poniżej 17J (poza konkursem).
Opłata startowa - dowolnej wysokości wrzucana do puszki wolontariuszy WOŚP.
Dalecki Marcin


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tris #2659530 | 37.109.*.* 9 sty 2019 21:53

    A co z tradycyjnym tuniejem VIPów w ping ponga ? A pilka nozna w tym dniu w trakcie swojego turnieju bedzie kwestowala na rzecz WOSP?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5