Nowa Wystawa "WARMIA W KOLORACH"

2018-12-10 14:53:48 (ost. akt: 2018-12-12 10:50:16)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim 8 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej "Warmia w kolorach". Na wernisaż przybyli liczni goście i przede wszystkim artyści, którzy chętnie opowiadali o swoich zdjęciach.
Do wystawy zgłosiło się 25 fotografików, którzy przysłali ponad 400 zdjęć. Są wśród nich zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Większość z nich to mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego ale swoje prace przysłała również artystka z Łotwy.

Fotografie przedstawiają krajobraz Warmii z całym bogactwem kolorów, który niezmiennie zachwyca o każdej porze roku.

Przeważające obrazy to portrety przyrody: otoczone drzewami drogi, łąki, jeziora, lasy, dzikie zwierzęta. Częstym motywem jest niebo we wszystkich odcieniach błękitów, fioletów i ognistych kolorach zachodzącego słońca.

Piękno naszej Małej Ojczyzny to również zobrazowana architektura: zabytkowe kościoły, wszechobecne kapliczki i zatopione w zieleni domy.

Wystawa jest realizowana w ramach zadania publicznego „Warmia w kolorach — mobilna wystawa fotograficzna i cykl spotkań edukacyjnych”.

Partnerami projektu są Stowarzyszenie „Dom Warmiński” i Miejska Biblioteka Pedagogiczna — Oranżeria Kultury. Zadanie realizowane jest przy wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Założeniem zadania jest promocja Warmii, pogłębianie wiedzy o historii, geografii, architektury i kultury regionu. Innowacją jest mobilność wystawy — będzie ona miała kilka odsłon w różnych miejscowościach nie tylko na Warmii.

Oprócz 27 plansz i banerów z reprodukcjami zdjęć powstała także seria unikatowych pocztówek.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Oranżerii Kultury.
Anna Pacanowska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kulturalne pijaństwo #2642470 | 195.136.*.* 12 gru 2018 20:49

    A gdzie zdjęcia ze szklanymi kieliszkami z tajemniczą substancją w środku ?!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5