Potrącenie 12-latka

2018-08-07 10:03:46 (ost. akt: 2018-08-07 10:22:46)
Każdy kierowca powinien pamięć, że miejsce przejścia dla pieszych obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności i bezwzględnego zmniejszenia prędkości.

Każdy kierowca powinien pamięć, że miejsce przejścia dla pieszych obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności i bezwzględnego zmniejszenia prędkości.

Autor zdjęcia: materiały KPP

Na jednej z ulic Lidzbarka Warmińskiego doszło do potrącenia 12-latka. Zdarzenie miało miejsce nieopodal przejścia dla pieszych. Poszkodowany chłopiec ze złamaną kością przedramienia trafił do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
Do potrącenia doszło w poniedziałek 6 sierpnia kilka minut po godzinie 12:00. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Szwoleżerów w Lidzbarku Warmińskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 12-letni pieszy wybiegł zza naczepy pojazdu ciężarowego wprost pod koła kierującego toyotą. Zdarzenie miało miejsce za oznakowanym przejściem dla pieszych. Ranny chłopiec z urazem ręki został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Kierujący toyotą 40-latek był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Najczęstszymi przyczynami potrąceń to przede wszystkim lekceważenia przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierujących jak i samych pieszych. Ze statystyk policyjnych wynika, że najczęstszym powodem tych zdarzeń to niedostosowanie prędkości przez kierujących do panujących warunków na drodze, nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu oraz wtargnięcia przez pieszych na jezdnię.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. x #2551168 | 95.160.*.* 7 sie 2018 17:55

    " wprost pod koła kierującego Toyotą " ? Trochę niefortunnie. Kierowca ma koła ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5