Lidzbarski Wieczór Jazzowy z zespołem The Brag Pack

2018-07-26 13:26:31 (ost. akt: 2018-07-26 13:44:50)
 Kwintet The Brag Pack.

Kwintet The Brag Pack.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W piątek 27 lipca na scenie plenerowej wystąpi kwintet The Brag Pack. Jest to międzynarodowa formacja młodych muzyków jazzowych, która powstała na początku 2011r.
Spotkali się podczas studiów na Wydziale Jazzu w Conservatorium van Amsterdam.Wzajemna pasja członków zespołu do gry z mocnym napędem doprowadziła do powstania tej grupy.

"The Brag Pack" gra własne kompozycje energicznie i interaktywnie co tworzy w całości spójne i bardzo ciekawe w odbiorze widowisko . Szeroki repertuar obejmuje utwory z nowoczesnym podejściem do swingu oraz solidny groove i improwizacje free. Zespół tworzą: Kinga Pruś ( Polska) - vocal, Sri Aga Hanuraga (Indonezja) - fortepian, instrumenty klawiszowe, Daniel Mester ( Węgry) - saksofon, Paul Rutschka (Niemcy) - bas, Andris Buikis (Łotwa) - perkusja. Każdy z nich ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia na różnych międzynarodowych festiwalach jazzowych.

Zespół występował kilkakrotnie w Polsce min 2012, 2015, 2016 m.in. na Świdnickich Nocach Jazzowych , Jazz Travel w Sopocie i Jazzbląg w Elblągu Jazz od Nowa w Toruniu , Hanza Jazz w Koszalinie i innych , zjednując sobie wielką sympatię i ogromne zainteresowanie słuchaczy. Zespół koncertował również w Indonezji, Łotwie, Niemczech, Holandii. "The Brag Pack " ma na koncie dwie płyty: "Just Braggin" (2012) oraz nagraną w 2016 roku " Tinted "dla polskiego wydawnictwa BCD Records.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5