Z pasją na skrzypcach i fortepiane

2018-06-20 10:32:12 (ost. akt: 2018-06-20 10:52:08)
Koncert utalentowanych adeptów szkół muzycznych z Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna w Oranżerii Kultury.

Koncert utalentowanych adeptów szkół muzycznych z Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna w Oranżerii Kultury.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

We wtorek 12 czerwca Oranżerii Kultury gościła utalentowanych adeptów szkół muzycznych z Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna. Tym razem zaprezentowali się uczniowie z klas skrzypiec i fortepianu.
Koncert poprowadziła Pani Monika Dondalska – skrzypaczka, solistka olsztyńskiej filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego. W tej roli występuje na co dzień z polskimi i zagranicznymi zespołami symfonicznymi i kameralnymi. Od 2009 roku pracuje w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, gdzie jest koncertmistrzem orkiestry.

W Oranżerii wystąpiła w roli pedagoga przedstawiając umiejętności swoich uczniów. Na koncercie obok skrzypków zaprezentowali się, także uczniowie z klasy fortepianu Waldemara Wereckiego. Młodym muzykom akompaniowali Lech Kozakiewicz i Waldemar Werecki.

To już kolejne takie spotkanie muzyczne odbywające się w Oranżerii na zakończenie roku szkolnego. To miłe, że młodzi wykonawcy, zanim rozpoczną wakacyjny czas, chcą w zabytkowych wnętrzach biblioteki zaprezentować swoje umiejętności. Jest dla nich doskonała możliwość mierzenia się z publicznym występem i własnym stresem.

A już 28 czerwca muzycznym spotkaniem połączonym z wystawą rozpoczną się letnie spotkania w Oranżerii Kultury. W każdy wakacyjny czwartek w bibliotece będziemy mogli doznawać różnorodnych spotkania ze sztuką, kulturą i literaturą. Wakacyjny sezon zakończy recital skrzypcowy w wykonaniu Moniki Dondalskiej.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych.
Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5