Nie chcą, by zwierzęta głodowały

2018-06-14 10:32:37 (ost. akt: 2018-06-14 10:41:28)
Maluszki z Przedszkola nr 6 i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim podarowali karmę, zabawki i kocyki bezdomnym zwierzętom z przytuliska w Kiwitach.

Maluszki z Przedszkola nr 6 i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim podarowali karmę, zabawki i kocyki bezdomnym zwierzętom z przytuliska w Kiwitach.

Autor zdjęcia: Fot. materiały szkoły

Pod koniec maja maluszki z Przedszkola nr 6 i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim podarowali karmę, a także zabawki i kocyki dla bezdomnych zwierząt z przytuliska w Kiwitach.
Zbiórki w obu placówkach zorganizowane zostały z okazji Dnia Zwierząt (24 maja). Ten niezwykły dzień jest wspaniałą okazją do przeprowadzenia akcji charytatywnych na rzecz "bezdomniaków", tak jak w przypadku "Jedynki"— pod nazwą "Puszka dla Azorka". Łącznie zebrano wyjątkowo dużo karmy — kilkadziesiąt kilogramów suchej oraz kilkadziesiąt puszek, saszetek i batonów mięsnych, co świadczy o rosnącej wrażliwości młodziutkich ludzi.

Celem tych wydarzeń jest zwrócenie uwagi na przemoc wobec zwierząt oraz zachęcenie do zabierania ich ze schronisk.
"Dzień Zwierzaka"" w lidzbarskiej "Jedynce" zorganizowali uczniowie klasy Vb oraz gościnnie Marcelina z klasy VIa.
Największe serce okazał Paweł z klasy IVb, zgromadził bowiem aż 22 kilogramy karmy!

Uczniowie „Jedynki” przekazali dary na ręce niżej podpisanej Inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, zaś dyrektor "Szósteczki" Maria Felenczak odwiedziła kiwickie przytulisko, sprawiając swoją obecnością wiele radości mieszkającym w nim pieskom. Należy podkreślić, iż dyrektor przedszkola oraz pani od języka angielskiego Małgorzata Kalata od lat współpracują z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Serdecznie im za to dziękuję, jak również rodzicom, którzy zakupy sfinansowali.
Barbara Kułdo, Inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w PolsceCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5