„Bezpieczna droga do szkoły ” – działania lidzbarskich policjantów

2018-05-23 08:49:53 (ost. akt: 2018-05-23 09:05:53)

Autor zdjęcia: materiay KPP

We wtorek 22 maja od godzin rannych policyjne patrole ruchu drogowego oraz prewencji skupiły swoją uwagę na bezpieczeństwie uczniów w drodze do szkoły.
Dbając o bezpieczeństwo dzieci, szczególnie tych najmłodszych i mało doświadczonych uczestników ruchu drogowego lidzbarscy policjanci prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariuszy można spotkać w rejonie szkół i przejść dla pieszych usytuowanych w ich pobliżu. Obecność umundurowanego patrolu to tylko jeden z elementów cyklicznych działań. Kolejnym są spotkania funkcjonariuszy z uczniami najmłodszych klas we wszystkich szkołach powiatu.

Głównym celem zajęć prowadzonych przez policjantów jest przybliżenie najmłodszym uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w życiu codziennym.

Policjanci apelują także do kierowców o rozsadek i rozwagę na drodze, szczególnie w rejonie placówek oświatowych, a do rodziców oraz opiekunów, którzy jeszcze do dziś nie znaleźli czasu i nie wskazali swoim pociechom bezpiecznej drogi do szkoły o popołudniowy spacer z dziećmi właśnie tą trasą. Podczas wspólnie spędzonych chwil na takiej wycieczce z domu do szkoły nasze pociechy będą miały możliwość zapoznania się z topografią terenu, a zadaniem rodziców będzie wskazanie im miejsc gdzie mogą wystąpić zagrożenia i sposobów na ich unikniecie.

Zwróćmy uwagę dzieci m.in. na: lokalizację przejść dla pieszych, prawidłowe zachowanie przy przejściu, w tym sposób sprawdzenia czy jezdnią nie nadjeżdża pojazd, miejsca niebezpieczne, których należy unikać.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5