To była noc średniowiecza

2018-05-21 12:53:43 (ost. akt: 2018-05-21 13:10:51)

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

Lidzbarski zamek na chwilę wrócił do średniowiecza, a to za sprawą Europejskiej Nocy Muzeów.
W sobotni wieczór w zamku biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim pojawiły się tłumy ludzi, którzy postanowili tutaj spędzić tę niezwykłą noc.

Powitała ich Małgorzata Jackiewicz-Garniec, kierownik zamkowego Muzeum Warmińskiego. Towarzyszył jej dr Szymon Drej, znany historyk.

Na dziedzińcu zamkowym pojawili się też rycerze z Nidzicy, którzy dali pokaz walki. Po tych emocjach można było coś przekąsić, bo na tę noc stanęły stragany.

Osoby zainteresowane tym, jak dbano o urodę w średniowieczu mogły dowiedzieć się tego (a nawet wypróbowań niektóre z metod) od Beaty Błażejewicz-Holzhey.

Można też było nauczyć się średniowiecznych tańców pod okiem instruktorów Pawła i Anny Sadowskich.

Lidzbarska Noc Muzeów zakończyła się ok. północy. Jej nietypowymi gośćmi byli rekonstruktorzy II wojny światowej, którzy przyjechali z różnych miast Polski.

Starali się nie rzucać w oczy i dyskretnie zwiedzili zamek i miasto, bo nie nie mieścili się w tegorocznej konwencji. Odwiedzili między innymi 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy.

Następna Europejska Noc Muzeów za rok.
lub


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5