Warsztaty komiksu dla dzieci i młodzieży z Szymonem Telukiem

2018-05-18 08:43:57 (ost. akt: 2018-05-18 09:08:59)
Teluk jest znanym rysownikiem, ilustratorem, malarzem sztalugowym, karykaturzystąm oraz autorem komiksów.

Teluk jest znanym rysownikiem, ilustratorem, malarzem sztalugowym, karykaturzystąm oraz autorem komiksów.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Szymon Teluk jako twórca posługuje się głównie piórkiem i kolorem nakładanym w programie graficznym. Tworzy także w technice olejnej. Od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy.
W środę 16 maja odbyły się warsztaty komiksu dla dzieci i młodzieży z Szymonem Telukiem w lidzbarskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Artysta posługuje się autorskimi cyklami malarstwa i rysunku, które balansują na granicy abstrakcji i minimalizmu, jego ilustracja jest figuratywna i narracyjna, powstaje często w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych.

W pierwszej części spotkania artysta w ciekawy sposób opowiedział młodzieży o historii komiksu. Następnie pokazał jak stworzyć scenariusz i narysować krótki komiks. Podkreślał, że najważniejszy jest pomysł gdyż komiks to nic innego jak ciekawa opowieść w obrazach.

Uczestnicy warsztatów wciągnięci w magię tworzenia swoje obrazkowe opowiadania rozpoczęli od zapisania „drabinki” - krótkiej notatki dotyczącej treści, którą potem przelali na papier w formie obrazu. W myśl zasady Szymona Teluka nie trzeba być Robertem Lewandowskim żeby grać w piłkę, tak samo rysować każdy może jeżeli tylko ma chęci i fajne pomysły, które w umiejętny sposób przeleje na papier. Liczy się przede wszystkim trening i konsekwencja.

Warsztat Szymona Teluka stworzył szansę na to by zaszczepić w młodych ludziach pasję do tworzenia, do konstruowania własnych, krótkich opowieści.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Czytelnia

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5