Policyjny profilaktyk rozmawiał o bezpieczeństwie i promował zawód policjanta

2018-05-14 11:14:53 (ost. akt: 2018-05-14 11:23:31)
Uczniowie mieli też możliwość skorzystania z symulatora jazdy nietrzeźwego kierowcy.

Uczniowie mieli też możliwość skorzystania z symulatora jazdy nietrzeźwego kierowcy.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Sierż. szt. Łukasz Czerniewski z lidzbarskiej komendy spotkał się z gimnazjalistami. Policyjny profilaktyk przypomniał młodym ludziom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, korzystania z Internetu i przybliżył specyfikę policyjnej pracy.
W piątek 11 maja 2018 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim zaprosili do swojej szkoły policyjnego profilaktyka. Spotkanie było okazją do przekazania uczniom informacji na temat zjawiska cyberprzemocy. Za pośrednictwem Internetu podajemy swoje dane osobowe. Czasami też, sami nieświadomie publikujemy własne zdjęcia czy podajemy informacje o pracy, szkole lub zainteresowaniach. Dane te mogą być wykorzystane przez nieuprawnione osoby. Konsekwencje cyberprzemocy są poważne, zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży, którzy dopiero budują swoją tożsamość. Naruszenie kształtującego się wizerunku i poniżanie może odbić się na kontaktach społecznych, zdrowiu psychicznym i fizycznym, a nawet zagrażać życiu osób doświadczających tego zjawiska.

W dalszej części prelekcji sierż.szt. Czerniewski rozmawiał z młodzieżą na temat przyszłych decyzji dotyczących życia zawodowego. Na prośbę uczniów profilaktyk omówił proces postępowania kwalifikacyjnego, jak wyglądają jego poszczególnych etapy, wymagania oraz miejsce, gdzie można składać dokumenty. Funkcjonariusz przedstawił jakie możliwości daje służba w tej formacji. Przekonywał, że praca ta umożliwia kontakt z innymi ludźmi, że jest to zajęcie dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby. Funkcjonariusz zaakcentował, że decydując się na pracę w Policji ważna jest chęć niesienia pomocy, empatii, ale również odporność psychiczna, dodał, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności i sumienności.

Podczas spotkania sierż. szt. Łukasz Czerniewski zwracał również uwagę na przepisy regulujące poruszanie się pieszych po drogach. Przypomniał jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe i jak należy korzystać z dróg, by być na nich bezpiecznym. Policjant przypomniał też jak wygląda obowiązkowe wyposażenie roweru i omówił zasady bezpiecznej jazdy na jednośladzie. W części praktycznej uczniowie skorzystali z symulatora jazdy nietrzeźwego kierowcy i zapoznali się z wyposażeniem do służby.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5