Przedszkolaki z wizytą u policjantów

2018-05-10 14:09:16 (ost. akt: 2018-05-10 14:18:03)
Dla najmłodszych podopiecznych spotkanie z mundurowym i możliwość zobaczenia z bliska policyjnego sprzętu to duża atrakcja.

Dla najmłodszych podopiecznych spotkanie z mundurowym i możliwość zobaczenia z bliska policyjnego sprzętu to duża atrakcja.

Autor zdjęcia: materiału KPP

Lidzbarskich policjantów odwiedzili dziś podopieczni jednego z miejscowych przedszkoli. Najmłodsi mieszkańcy dowiedzieli się jak wygląda praca policjantów, zobaczyli sprzęt jaki mundurowi wykorzystują w codziennej służbie.
Dziś przed południem, w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, policyjny profilaktyk sierż. szt. Łukasz Czerniewski spotkał się z przedszkolakami z lidzbarskiej „Piąteczki”.

Dzisiejsze spotkanie stanowiło także okazję do przypomnienia najmłodszym o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Profilaktyk omówił zasady obowiązujące przy przechodzeniu przez jezdnię, kwestie zachowania na chodnikach i ścieżkach rowerowych, a także zwrócił uwagę na konieczność podróżowania z zapiętymi pasami bezpieczeństwa w samochodzie.

Dzieci zwiedziły budynek komendy, odwiedziły pomieszczenia, w których przebywają osoby zatrzymane, a także dowiedziały się, na czym polega praca policjanta pełniącego tam służbę. Dzieci szczególnie zainteresowane były zadaniami, jakie wykonuje technik kryminalistyki, w tym w jaki sposób zabezpiecza ślady, które zostawiają przestępcy.

Największa atrakcja, jak się okazało czekała na dzieci na zewnątrz budynku. Najmłodsi mieli okazję wsiąść na policyjne motocykle i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Policjanci i opiekunowie maluchów mają nadzieję, że tego rodzaju spotkania stanowią doskonałą możliwość kształtowania właściwych postaw podczas zabawy. Najmłodsi goście na pamiątkę spotkania otrzymali też odblaski.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5