Bez pobłażania wobec pijanych kierowców

2018-05-07 14:08:42 (ost. akt: 2018-05-07 14:13:46)

Autor zdjęcia: Archiwum

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 48-latek, który kierował volkswagenem i przewoził trzeźwych pasażerów. W podobnym stanie podróżowało też 3 mieszkańców powiatu, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.
Podczas minionej doby lidzbarscy policjanci zatrzymali aż 4 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich to 55-latek, który zwrócił uwagę patrolu ruchu drogowego w gminie Lubomino. Policjanci podczas przejazdu zauważyli kierującego rowerem. Mężczyzna miał wyraźny problem z zachowaniem równowagi podczas jazdy na jednośladzie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 55-latka. Badanie alkomatem potwierdziło blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Lubomina.

Takim samym niechlubnym wynikiem może „pochwalić się” mieszkaniec gminy Orneta, którego patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Zagony. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy audi okazało się, że 43-latek jest pijany i ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący „wpadł” w ręce mundurowych wczoraj (06.05.18) kilka minut po godzinie 23:00. W Ornecie na ul. Plac Wolności policyjny patrol zatrzymał kierującego motorowerzystę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 24-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy jechał jednośladem bez kasku ochronnego.

Zdecydowana reakcja mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego przyczyniła się do udaremnienia dalszej jazdy kierującemu volkswagenem. Mężczyzna co chwilę zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i nie pozwalał na bezpieczny manewr wyprzedzenia pojazdu. Zgłaszający zatrzymał kierującego passatem i zabrał kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Wezwany na miejsce patrol policji po sprawdzeniu stanu trzeźwości 48-latka ustalił, że ma on w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu. W pojeździe podróżowała też dwójka trzeźwych pasażerów. Mieszkaniec miasta przyznał policjantom, że zanim wsiadł za kierownicę pojazdu wypił litr wódki.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a także niezwłocznie powiadomić Policje.
Pamiętajmy, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie i zapobiec tragedii.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5