Spotkanie dzielnicowego z mieszkańcami

2018-03-23 08:52:35 (ost. akt: 2018-03-23 09:14:18)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Jednym z głównych zadań dzielnicowego jest inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach z mieszkańcami swojego rewiru. Dzisiaj takie spotkanie miało miejsce w gminie Kiwity. Dzielnicowy st.asp. Maciej Zieliński rozmawiał o bezpieczeństwie z członkami Stowarzyszenia „Zmieniamy Przyszłość”. Policjant udzielał porad jak nie stać się ofiara oszustów oraz prezentował mobilna aplikację Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
W czwartek 22 marca 2018 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kiwitach dzielnicowy st.asp. Maciej Zieliński spotkał się z członkami Stowarzyszenia „Zmieniamy Przyszłość”. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo osób pieszych oraz kierujących w ruchu drogowym.

Policjant apelował o to, by każdy pieszy, także ten przemieszczający się w terenie zabudowanym nosił element odblaskowy w ten sposób dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo. Każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Za niestosowanie się do przepisów niechroniony uczestnik ruchu może zostać ukarany mandatem.

Spotkanie z mieszkańcami podległego rejonu służbowego było też okazją do zaprezentowania zebranym idei Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjant omówił jakie są zasady korzystania, zachęcając do aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciu, podkreślając przy tym jak ważne jest wspólne podejmowanie działań na rzecz poprawy wspólnego bezpieczeństwa mieszkańców.

Funkcjonariusz podczas spotkania przestawił również sylwetki dzielnicowych omawiając jednocześnie sposób kontaktowania się z nimi na podstawie aplikacji Moja Komenda. Pozwala ona na szybki i w łatwy sposób porozumiewania się z dzielnicowym.
W dalszej kolejności policjant apelował do zgromadzonych, co należy zrobić, aby nie stać się ofiarą przestępstwa na „wnuczka czy policjanta”. Dzielnicowy przestrzegł również przed zbytnią ufnością, wobec obcych osób pukających do drzwi naszych mieszkań.

Przypomniał również, że złodzieje chcąc wzbudzić zaufanie mieszkańców, podają się za pracowników wodociągów, gazowni, przedstawicieli służby zdrowia, pomocy społecznej czy akwizytorów - oferujących różnego rodzaju towary i usługi. Zanim właściciel mieszkania zdąży się zorientować, że padł ofiarą ofiarą manipulacji – zostaje okradziony z wartościowych przedmiotów.
Następnie funkcjonariusz odpowiadał na zadawane pytania przez zgromadzonych uczestników oraz przedstawiał propozycje rozwiązań problemów zgłaszanych przez mieszkańców.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5