Kałdowski artystycznie otoczy pięknem w Galerii Art-Nova w Ornecie

2018-03-19 09:44:50 (ost. akt: 2018-03-19 09:51:07)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kirol

Tym razem w Galerii Art-Nova w Ornecie tematem przewodnim będzie wszechogarniające piękno krajobrazu. Dnia 23 marca 2018 roku zostanie otwarta ekspozycja malarstwa, pn. „Otoczeni pięknem” autorstwa Mariusza Kałdowskiego, cieszącego się uznaniem malarza, rysownika i grafika pochodzącego z Chełmna, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przez wiele lat mieszkającego, tworzącego i wystawiającego swoje prace w Wielkiej Brytanii.

Artysta, wielokrotnie doceniany, może pochwalić się znacznymi osiągnięciami
w dziedzinie rysunku, portretu, malarstwa krajobrazu, czy malarskich interpretacji utworów klasycznych. Jego domeną są jednak pejzaże, którymi zachwyci podczas nadchodzącego wernisażu.

Niezwykle barwna kompozycja to malarska opowieść o pięknie natury jako niewyczerpanym źródle wyobraźni i prawdy. Prace utrzymane są w realistycznym klimacie. Dzięki pracowitości, wrażliwości i długoletniemu doświadczeniu artysty zaskakują autentycznością roślinności, odtworzeniem kolorów, energii, aury oraz warunków panujących w przestrzeni.

Płótna wypełnia dbałość o szczegóły. Artysta zamknął w obrazach ulotne wrażenia. Dzięki uchwytności zmieniających się wciąż warunków atmosferycznych, pór dnia, czy pór roku twórczo interpretuje własne wrażenia i odczucia. Artystycznie przetworzona przestrzeń nadaje kompozycji kontemplacyjny charakter oraz siłę wyrazu, wywołując pozytywne zmiany w duszy odbiorcy. Poprzez wydobycie bajkowego, tajemniczego uroku zabarwia swoje prace baśniowo, wręcz romantycznie.
Autor obrazów: Mariusz Kałdowski.

Fot. Małgorzata Kirol
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. Małgorzata Kirol
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Fot. Małgorzata Kirol
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5