Skorzystaj z bezpłatnych badań cytologicznych i konsultacji

2018-02-19 13:10:07 (ost. akt: 2018-02-21 15:42:55)
Fot.Skorzystaj z bezpłatnych badań cytologicznych i konsultacji.

Fot.Skorzystaj z bezpłatnych badań cytologicznych i konsultacji.

W piątek 23 lutego o godzinie 16.00 w Domu Środowisk Twórczych "Ratusz" odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne, podczas którego będzie można między innymi zrobić bezpłatnie cytologię.
Akcja pod hasłem "Jestem Kobietą - chcę być zdrowa" to część projektu pod nazwą "Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy- subregion olsztyński".

Realizuje go Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej w Olsztynie w Partnerstwie z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie oraz w Partnerstwie z NZOZ Pieczewo Med Anna Doliwa– Adamus Aldona Pawłowska.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 w ramach Osi 10 Regionalny rynek pracy Działania 10.07.00. Aktywne i zdrowe starzenie się i obejmuje realizacja programów profilaktycznych opracowanych na szczeblu krajowym pod nadzorem Ministerstwa Zdrowia w zakresie raka szyjki macicy.

Jak poinformowali organizatorzy spotkania badanie cytologiczne zostanie wykonane specjalistyczną szczoteczką, a nie patyczkiem. Dzięki temu, wykonana cytologia jest miarodajna i można szybciej wykryć zmiany nowotworowe.

— Zabierzcie ze sobą mamę, koleżankę i babcię. Zróbcie to dla siebie i dla swoich bliskich. Warto być świadomą i zdrową Kobietą. Skorzystaj z bezpłatnych badań cytologicznych i konsultacji — apelują.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Też ona #2447634 | 83.31.*.* 24 lut 2018 18:37

    Potrzebuję ortopedy i endokrynologa nie mówiąc o dobrym interniście nawet przyjmującym prywatnie z prawdziwego zdarzenia i to tu w tym mieście. Potrzebuję też dojazdu do Pilnika ale nie taksówkami. Resztę to mogę od wielkiego dzwonu załatwić w Olsztynie. Bie mają chyba pacjentek że tak za darmochę by robili badania.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Ona #2444672 | 95.51.*.* 20 lut 2018 14:36

    Bardzo ciekawe wydarzenie. Warto iść i się czegoś dowiedzieć i przebadać. Ja będę na pewno.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5