Tomik "Miłość niejedno ma imię”

2018-02-13 09:26:22 (ost. akt: 2018-02-14 13:08:59)
fot. — Wiersze autorstwa Teresy Lipskiej posłużyły za kanwę montażu artystycznego pod tytułem "Miłość niejedno ma imię".

fot. — Wiersze autorstwa Teresy Lipskiej posłużyły za kanwę montażu artystycznego pod tytułem "Miłość niejedno ma imię".

Autor zdjęcia: fot. materiał Hotel Krasicki

Minęło pięć lat od chwili gdy Teresa Lipska rozpoczęła przygodę z poezją. Z tej okazji 10 lutego w Hotelu Krasicki odbył się montaż artystyczny z wykorzystaniem wierszy tej niezwykłej lidzbarczanki w reżyserii Beaty Błażejewicz-Holzhey.
Teresa Lipska napisała trzeci już tomik poezji, zatytułowała go „Miłość niejedno ma imię”. Dzięki przyjaznym sercom wiersze mogły zostać wydane i wydrukowane. 10 lutego 2018 roku w Hotelu Krasicki z cyklu "Sztuka Kultury" i dzięki uprzejmości Aleksandry Góreckiej-Ostrowskiej lidzbarczanie i nie tylko lidzbarczanie zobaczyli obrazy powstałe na kanwie twórczości Teresy Lipskiej.

W zamierzeniu autorki tomik „Miłość niejedno ma imię” jest ukoronowaniem jej pięcioletniego jubileuszu pracy twórczej.
Swoje utwory zadedykowała: " Wszystkim tym, którzy miłości doznają, za miłością tęsknią i na miłość… czekają.

W montażu artystycznym wzięli udział mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego: Barbara i Janusz Michalakowie, Alina i Zenon Drozdowie, Halina Śledziewska, Wojciech Motylewski, Aleksandra Jaworska, Janina Tausiewicz, Anna Sadowska, Marek Witanowski oraz Tadeusz Krenc.

Teresa Lipska jest lidzbarczanką. Swoje pierwsze wiersze pisała o mieszkańcach miasta i w ten sposób powstała swoista rymowana kronika. Jest też jedna z bohaterek książki autorstwa Ewy Lubińskiej pt. "Są tacy Warmiacy, czyli slow life po warmińsku".

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Beata Błażejewicz-Holzhey #3060437 12 lut 2021 09:37

    Miłość niejedno ma imię....miłe wspomnienia, dużo poezji Tereski Lipskiej, taniec Oli Jaworskiej, Ania Sadowska w tańcu z Jakubem i jako symbol szczęśliwej żony, szkice Marka Witanowskiego, skrzynka na listy , którą spreparowała Ada Jędrych.....muzyka Paula Mc Cartneya...i wcią zakochane pary-Alina i Zenon Drozd , Basia z Januszkiem, Jasia, Tadeusz, Wojtek, Halinka....aż cieplej na sercu się robi.....

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5