" Nad stajenką gwiazdki świecą"

2018-01-10 08:56:19 (ost. akt: 2018-01-10 09:07:49)
Uczniowie wraz z nauczycielami  podczas wspólnego kolędowania

Uczniowie wraz z nauczycielami podczas wspólnego kolędowania

Autor zdjęcia: Iwona Podolecka-Flont

Jak co roku w Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim przed wspólnym kolędowaniem uczniowie zabrali się do dekorowania sal. Motywy przewodnie były oczywiście świąteczne. Nigdzie nie zabrakło choinek ze światełkami, Mikołajów, reniferów z saniami wypełnionymi prezentami, przystrojonych okien czy tablic. Na przerwach można było posłuchać kolęd i pastorałek.
W takiej atmosferze 22 grudnia 2017 r. uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na wspólnym kolędowaniu. Najpierw z programem artystycznym wystąpiła grupa przygotowana pod okiem katechetki pani Beaty Stankiewicz, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia.

Następnie prezentowały się poszczególne klasy, każda bowiem wybrała na konkurs jedna kolędę lub pastorałkę. Były "Lulajże Jezuniu" i "Gwiazda gore", "Przybieżeli do Betlejem". Najwięcej braw zebrała klasa 3 b, która zaśpiewała "Nad stajenką gwiazdki świecą" z towarzyszeniem instrumentów - trójkątów i dzwonków. Bardzo ładnie zaprezentowały się też klasy drugie w przebraniach jasełkowych.

Konkurs na najpiękniejszy stół wigilijny oraz wystrój sali wygrała klasa 2 b - tu pod stołem przykrytym białym obrusem nie zabrakło sianka. Obok nakryć znalazły się pięknie złożone serwetki, dania ustawiono z namysłem, a przy spożywaniu posiłku posłuchać można było kolęd.

Klasa 3 a była niepocieszona, włożyła bowiem wiele wysiłku w przygotowanie potraw. Na pociechę mogła więc nieźle podjeść, bo stoły się uginały pod ciężarem przygotowanych potraw.

Życzenia zdrowia, spokoju oraz rodzinnej atmosfery złożyła Dyrektor Dorota Olszewska dla całej społeczności szkolnej. Po biesiadowaniu i rozdaniu prezentów gimnazjaliści rozeszli się do domów, aby świętować Boże Narodzenie w rodzinnym gronie.
Iwona Podolecka-Flont


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5