Młodzi, utalentowani czyli "Gwiazdki na Gwiazdkę" w Oranżerii Kultury

2017-12-19 10:07:43 (ost. akt: 2017-12-19 10:34:24)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

14 grudnia w Oranżerii Kultury odbył się koncert "Gwiazdki na Gwiazdkę", będący kontynuacją spotkań w zakresie współpracy Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Olsztynie.
Do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim przybyli młodzi, utalentowani artyści - laureaci konkursów muzycznych z klas fortepianu, gitary, fletu, wiolonczeli, skrzypiec oraz po raz pierwszy w Oranżerii Kultury – puzonu.
Zgromadzona tego wieczoru publiczność wysłuchała kilkunastu utworów wykonanych solowo, z akompaniamentem oraz zespołowo. Usłyszeliśmy kompozycje twórców klasycznych, jak np. Luigi Boccheriniego po autorów nowożytnych, między innymi Marka Pasiecznego, którego Krzysztof Penderecki określił jako "nadzieję dla współczesnej literatury gitarowej".
Młodzi adepci sztuki zauroczyli słuchaczy swoją świeżością, witalnością, a jednocześnie dojrzałością wykonań. Wielkie brawa dla ich profesjonalizmu, tym bardziej, że grali przy obecnych na sali pedagogach.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5