Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród „Słowem Malowane 2017”

2017-11-22 12:30:41 (ost. akt: 2017-11-22 12:51:48)

Autor zdjęcia: photoxpress.com

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim serdecznie zaprasza w sobotę 25 listopada o godzinie 13.00 na uroczyste wręczenie nagród i wystawę laureatów 3. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem Malowane”.
Tegoroczny konkurs poświęcony był twórczości Wandy Chotomskiej. Uczestnicy zinterpretowali 246 jej wierszy.

Na konkurs wpłynęły 1144 prace ze 138 placówek z całej Polski w 6 kategoriach: przedszkola, klasy I – III, klasy IV – VII, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, szkoły i placówki specjalne oraz licea plastyczne. Najwięcej prac - bo aż 304, przygotowali uczniowie klas I-III, najmniej uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Do wykonania prac użyto różnorodnych technik i wiele pomysłowości. Na uwagę i wyróżnienie zasługują prace w kategorii liceów plastycznych, będące pełną ilustracją książkową.

Organizatorzy docenili szczególnie te wykonane techniką grafiki komputerowej obejmujące wspólną prezentację tekstu i ilustracji.W tym roku odnotowaliśmy największą liczbę uczestników oraz nagrodzonych spośród wszystkich edycji konkursu.

Komisja nagrodziła 25 prac i przyznała 34 wyróżnienia. Wszystkie prace będzie można oglądać w najbliższym czasie na wystawie w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5