Koncert zespołu Cellofuny

2017-11-22 12:02:29 (ost. akt: 2017-11-22 13:25:13)

Autor zdjęcia: Grzegorz Wadowski

Oranżeria Kultury serdecznie zaprasza, 2 grudnia o godzinie 17.00 na niezwykły występ zespołu Cellofuny. Po raz pierwszy w Oranżerii zagra 15 wiolonczel! Opiekunem zespołu jest Paweł Panasiuk, a w programie koncertu usłyszymy głównie muzykę filmową.
Istniejąca od pięciu lat grupa wiolonczel składa się z najbardziej zaawansowanych uczniów ostatnich klas szkól muzycznych pierwszego stopnia przy aktywnym wsparciu uczniów stopnia drugiego w Olsztynie.

Wykonawców jest 20 - czasem występ wzbogaca fortepian, bądź partia wokalna . Repertuar zespołu składa się z wyboru ciekawych i efektownych utworów -od klasyki po muzykę popularną. Oprócz oryginalnych utworów są tez opracowania autorstwa opiekuna zespołu - Pawła Panasiuka.

Projekt ma na celu popularyzacje wiolonczeli w szerokim rozumieniu. Doskonalenie umiejętności wspólnego grania, ukazywanie wiolonczeli w kontekście różnych stylów muzycznych., rozwój i poszerzanie kontaktów międzyszkolnych i międzynarodowych.

Do tej pory zespół koncertował regularnie w Olsztynie i okolicach, ale miał tez okazje zagrać w Gdańsku, Warszawie, Tolkmicku, Lubawie, Ełku, Olecku, Suwałkach i Giżycku. W kwietniu tego roku zespół zagrał także 4 koncerty w Helsinkach.

2 grudnia zagrają w Oranżerii Kultury!
Zapisy i bezpłatne wejściówki: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5