Edward Stachura - Salon Literacki

2017-11-13 14:38:30 (ost. akt: 2017-11-22 12:55:16)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Przypadająca w tym roku 80. rocznica urodzin Edwarda Stachury staje się inspiracją do przypomnienia i odczytania na nowo jego twórczości. Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w SALONIE LITERACKIM, który odbędzie się 30 listopada o godz. 18.00. w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.
Niekonwencjonalny artysta, jakim był Edward Stachura, stał się idolem wielu pokoleń młodzieży, poszukujących swojego miejsca w świecie.

W jego twórczości afirmacja życia i człowieka przeplatała się z wyobcowaniem jednostki i odrazą do wszelkiej unifikacji. Zasłynął jako autor wierszy, opowiadań, powieści, listów i felietonów.

Niech różnorodna twórczość Stachury będzie dla Was inspiracją i wyzwaniem. Zapraszamy Was do zaprezentowania utworów wybitnego pisarza w dowolnej konwencji np. deklamacja, monolog, rozmowa, piosenka. Możecie to przygotować indywidualnie, w parach bądź grupowo.

Oferujemy naszą pomoc w wyborze utworów od poniedziałku do piątku w godz. 11-18.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 27.11.2017 roku.
Kontakt: osobiście, tel. 517 262 146 lub mailowo oranzeria@lidzbarkw.pl

fot. — Twórczość Edwarda Stachury będzie tematem Salonu Literackiego
fot. materiały organizatora

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5