W Bolesławcu strzelali i rzucali granatem

2017-09-19 11:05:02 (ost. akt: 2017-09-19 11:33:07)

Autor zdjęcia: KS Warmiak

W dniach 13-16 września w Bolesławcu odbyły się ogólnopolskie Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowała młodzież z Organizacji Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Lidzbarku Warmińskim, zrzeszona w KS LOK im. gen. Tokarzewskiego przy Zespole Szkół w Górowie Iławeckim.
Lidzbarski LOK reprezentowali: Drużyna dziewcząt: Klaudia Rzygalińska, Ewa Łokuciejewska, Angelika Mochnacz, Magdalena Dragun, Paulina Dudkiewicz i Angelika Wąsewicz.

Drużyna chłopców: Radosław Konieczek, Bartosz Pacewicz, Adrian Bugajski, Jakub Maczukin, Maciej Przybyłek, Dominik Sófczyński.

Mistrzostwa, rozłożone na dwa dni, były bardzo trudne i wymagające od zawodników wiele wysiłku, koncentracji, samozaparcia i wytrzymałości. Składały się z sześciu konkurencji: marszobieg z zadaniami, strzelanie z karabinu AKMS, wojskowy tor przeszkód OSF, pływanie, rzut granatem na celność i na odległość.

Pogoda rzadko dopisywała, spaliśmy w namiotach, ale nie opuszczał nas dobry humor i pogoda ducha.

Lidzbarska drużyna zajęła miejsca (chłopcy, dziewczęta):
Marszobieg - 8, 12;
Strzelanie - 1, 3;
Tor przeszkód OSF - 10, 8;
Pływanie - 6, 12;
Rzut granatem na celność - 2, 8;
Rzut granatem na odległość - 3, 6;
Klasyfikacja generalna - 5, 9.

Dariusz Wojczulanis


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5