Lidzbarski zwierzyniec Very Kobylińskiej

2017-07-10 17:38:23 (ost. akt: 2017-07-11 11:59:32)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim organizuje nową wystawę. Wernisaż zaplanowano na 13 lipca. Ekspozycja zawiera prace Very Kobylińskiej, wnuczki Szymona Kobylińskiego.
Wystawa prac Very Kobylińskiej nosi tytuł "Lidzbarski zwierzyniec Very i Ignacego".

Artystka urodziła się w Warszawie. Tam też ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na wydziale grafiki. Od niedawna mieszkanka na Warmii. Jest częstym gościem Lidzbarka Warmińskiego.

Vera Kobylińska jest wnuczką znanego, nieżyjącego już, rysownika Szymona Kobylińskiego, który był także grafikiem, karykaturzystą, satyrykiem, historykiem, scenografem i jednym z prekursorów polskiego komiksu.

Vera Kobylińska odziedziczyła talent po dziadku. Będzie to można zobaczyć już 13 lipca. Na wernisażu w Oranżerii Kultury malarka zaprezentuje prace, których tematem są zwierzęta, w tym także obrazy inspirowane bajkami Ignacego Krasickiego.

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146
Początek spotkania o godz. 19.00.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5