Wieści ze strzelnicy

2017-04-28 08:00:00(ost. akt: 2017-04-28 08:52:55)

Autor zdjęcia: Dariusz Wojczulanis

22 kwietnia w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Juniorów w Strzelaniu z Broni Sportowej Palnej. Lidzbarskie zawodniczki stanęły na pierwszym miejscu podium!
Strzelano w trzech postawach: leżącej, klęczącej i stojącej. W zawodach wzięło udział 12 zespołów z Lidzbarka Warmińskiego, Lubawy, Węgorzewa, Bartoszyc, Kętrzyna, Olsztyna i Mrągowa.

Organizację Powiatową LOK w Lidzbarku Warmińskim reprezentowali: KS LOK "Warmiak": Kinga Palimąka, Oliwia Godlewska, Angelika Mochnacz, Damian Wolszczak.

KS LOK im. gen. Tokarzewskiego: Klaudia Rzygalińska, Patrycja Suchocka, Ewa Łokuciejewska, Paulina Dudkiewicz, Gabrysia Ligiżyńska.

Lidzbarscy strzelcy okazali się bezkonkurencyjni. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła drużyna w składzie: Klaudia Rzygalińska, Patrycja Suchocka, Oliwia Godlewska, Kinga Palimąka. Drugie miejsce w kategorii dziewcząt zajęła drużyna w składzie: Angelika Mochnacz, Ewa Łokuciejewska, Paulina Dudkiewicz, Gabrysia Ligiżyńska. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajął zespół z Bartoszyc wspierany przez Damiana Wolszczaka. Gratulujemy!

23 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Drużynowe Zawody Strzeleckie o Puchar Dowódcy Garnizonu.

W rywalizacji wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn. Każdy z zawodników startował w dwóch konkurencjach - pistolet centralnego zapłonu GLOCK 17 i pistolet maszynowy GLAUBERYT wz. 98 - liczył się łączny wynik czterech strzelań.

Organizacja Powiatowa Ligi Obrony Kraju w Lidzbarku Warmińskim zapewniła broń, amunicję i obsadę sędziowską; 9. Pułk Rozpoznawczy - nagrody, namioty i ciepły posiłek dla zawodników.