Harcerze obchodzili swoje święto!

2017-02-27 13:44:46(ost. akt: 2017-02-27 14:25:49)

Autor zdjęcia: Michał Ludkiewicz

22 lutego to Dzień Myśli Braterskiej – święto wszystkich, skautów, harcerzy, pionierów i junaków. Są to urodziny założycieli skautingu Roberta Baden Powella i jego żony Olive.
Harcerze z naszego powiatu spędzili święto na weekendowym biwaku w Ornecie podczas którego zorganizowane mieli różne zajęcia oraz świętowali 22 urodziny 22 Drużyny Starszoharcerskiej FREJLANKI. W czasie dwóch gier miejskich harcerze mogli zapoznać się z dziejami skautingu, poznać podstawy języka koreańskiego, nauczyć się tańczyć oraz uczestniczyć w szeregu innych zajęć.

W sobotę odbyło się spotkanie harcerzy w Miejskim Domu Kultury, które poprowadzili druhowie Michał Kabała i Paweł Truszczyński – organizując wspaniałe występy kabaretowo – konferansjerskie, spotkanie uświetniły też harcerskie zespoły muzyczne.

Podczas spotkania zostały też wręczone podziękowania od Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy dla harcerzy, którzy wzięli udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży, a było to prawie 40 osób.

Dwa dni wcześniej siedmiu harcerzy odebrało podziękowania w Pałacu Prezydenckim, pomagając w organizacji Dnia Myśli Braterskiej w Kancelarii Prezydenta RP, gdzie nasi druhowie na dziedzińcu pałacu ułożyli harcerską watrę, którą jedną zapałką rozpalił pan prezydent.

Ważnym krokiem dla władz hufca było powołanie Rady Przyjaciół Harcerstwa, mającej na celu społeczne wspieranie harcerskiego hufca w osiąganiu jego celów na terenie powiatu, radzie przewodnicy pani Edyta Kabała.

Harcerzem wdzięczni są też dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie, za użyczenie szkoły oraz dyrekcji i pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Ornecie za wsparcie lokalowo-sprzętowe.

Michał Ludkiewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5