Nasi harcerze pod Grobem Nieznanego Żołnierza

2016-11-14 16:42:58(ost. akt: 2016-11-16 13:19:46)
Harcerze z Lidzbarka Warmińskiego, Ornety i Lubomina podczas Święta Niepodległości jak zwykle pełnili służbę w wielu miejscach, między innymi przy Grobie Nieznanego

Harcerze z Lidzbarka Warmińskiego, Ornety i Lubomina podczas Święta Niepodległości jak zwykle pełnili służbę w wielu miejscach, między innymi przy Grobie Nieznanego

Autor zdjęcia: Michał Ludkiewicz

Narodowe Święto Niepodległości to okazja do świętowania radosnej rocznicy – odzyskania niepodległości po 123 latach, nasi harcerze jak zwykle na posterunku pełnili służbę w wielu miejscach.
W ramach miejskich obchodów harcerze pomagali w uświetnieniu apelu na Placu Powstańców Warszawy stojąc z pochodniami, a wcześniej współorganizując animację dla dzieci organizowane przez 9 Pułk Rozpoznawczy.

W poprzedzające dni harcerze w mundurach brali udział w szkolnych apelach i uroczystościach.

Siedemdziesięciu naszych harcerzy wzięło udział w państwowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie na Placu Piłsudskiego Harcerska Służba rozpoczęła się od dnia 10 listopada kiedy to Prezydent RP Pan Andrzej Duda odsłonił tablicę poświęconą Żołnierzom Wyklętym na arkadach Grobu Nieznanego Żołnierza, następnie wzięli udział w wieczornym apelu pod nazwą Capstrzyk Niepodległości wspólnie z 750 żołnierzami i funkcjonariuszami defilując przed Dowództwem Garnizonu Warszawa.

W dniu Święta Niepodległości nasi druhowie wzięli udział w uroczystej zmianie wart oraz defiladzie, gdzie pododdział Związku Harcerstwa Polskiego prowadził przewodnik Szymon Sokołowski, a sztandar Związku niósł poczet w składzie Michał Kabała, Radosław Konieczek, Michał Ludkiewicz.

W dniu 12 listopada harcerze wzięli udział w turnieju strzeleckim zorganizowanego w ramach Narodowego Święta Niepodległości na strzelnicy Klubu Sportowego Legia.

Michał Ludkiewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: HufiecOrneta

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. super #2114081 | 195.136.*.* 16 lis 2016 17:43

  Rosnie nowe pokolenie prawicowych, konserwatywnych patriotów ! Brawo

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja #2113970 | 37.47.*.* 16 lis 2016 15:32

  Duma i radość z tej młodzieży

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. lady #2113753 | 79.185.*.* 16 lis 2016 11:21

  W Kiwitach są harcerze? Od kiedy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5