Jeden był poszukiwany listem gończym, a drugi kierował pijany. Obaj mieli przy sobie narkotyki

2016-10-03 09:42:58 (ost. akt: 2016-10-03 10:05:28)
Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów z powiatu lidzbarskiego. Pierwszy był poszukiwany listem gończym przez warszawski sąd. Drugi wsiadł „za kółko” pijany i z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów. W trakcie przeszukania okazało się, że mają przy sobie narkotyki.
Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek (30.09.16). Lidzbarscy kryminalni zatrzymali przed jednym ze sklepów na terenie miasta 23-latka. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez warszawski sąd za przestępstwa związane z narkotykami. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli 17 woreczków strunowych z zawartością krystalicznego białego proszku. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczone środki odurzające to mefedron.

23-latek został zatrzymany i trafił do celi.

Następnego dnia, w sobotę (01.10.16) przed godziną 3:00 nad ranem, tym razem policjanci z orneckiego patrolu, zatrzymali do kontroli drogowej Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od mieszkańca Ornety alkohol.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 22-latka wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się później okazało był to dopiero początek kłopotów mężczyzny.

W trakcie sprawdzania pojazdu funkcjonariusze znaleźli za siedzeniem woreczek strunowy z zawartością białego proszku.

Przeprowadzone badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to amfetamina. Dodatkowo podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma on aktywny 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do kwietnia 2019 r.

Policjanci zatrzymali mieszkańca Ornety w policyjnej celi. Teraz po wytrzeźwieniu 23-latek będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Źródło: KPP

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5