Po 20 latach Polska znów jest mistrzem Europy juniorów w siatkówce

2016-09-16 14:09:56(ost. akt: 2016-09-16 14:42:12)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Reprezentacja prowadzona przez Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła wygrała z finale w Płowdiw 3:1 z Ukrainą. Dwóch naszych graczy otrzymało indywidualne nagrody. Najlepszym przyjmującym został Bartosz Kwolek, atakującym - Jakub Ziobrowski.
Ponadto dla obecnej drużyny było to 33. zwycięstwo z rzędu, biorąc pod uwagę turnieje eliminacyjne oraz mistrzostwa świata i Europy kadetów i Europy juniorów.

To efekt doskonałego szkolenia i mozolnej pracy chłopców.

Zajrzyjmy zatem na własne podwórko, kto wie, może właśnie u nas rośnie mistrzyni lub mistrz świata.

Zajęcia akademii siatkówki zostały wznowione po wakacyjnej przerwie we wszystkich trzech oddziałach naszego powiatu. Pod bacznym okiem Łukasza Kadziewicza i Macieja Dobrowolskiego oraz trenerów i opiekunów ośrodków sportowych trenuje sześćdziesięcioro podopiecznych.

W Ornecie zajęcia na hali OSiR-u odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz.16, natomiast dzieci z Lidzbarka Warmińskiego szlifują swoje umiejętności siatkarskie wtorek i czwartek o godz. 18 grupa młodsza, a o 19 grupa starsza.

Maciej Dobrowolski i Łukasz Kadziewicz nie kryją radości z prowadzonych treningów.

- Zainteresowanie dzieci i frekwencja na zajęciach jest bardzo wysoka. W Lidzbarku Warmińskim utworzyliśmy aż dwie grupy. Musieliśmy stworzyć listę rezerwową, bo zainteresowanie rośnie z treningu na trening. Nasi podopieczni otrzymali niedawno koszulki akademii, a niebawem spodenki, torby i dresy. Z naszej strony dokładamy starań, by dzieci nie tylko uczyły się siatkówki ale świetnie się bawiły. Jesteśmy przekonani i z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć obserwując poczynania podopiecznych. Z naszej akademii wyrosną przyszli reprezentanci kraju. To takie nasze marzenie, które mamy nadzieję się spełni - opowiadają sportowcy.

Andrzej Wejngold
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5