Wakacje z piratami

2016-07-28 11:37:47 (ost. akt: 2016-07-28 11:53:54)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W dniach od 19 do 26 lipca 2016 roku grupa 60 dzieci i młodzieży wzięła udział w organizowanych przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lidzbarku Warmińskim koloniach w Krynicy Morskiej. Uczestnicy byli w wieku od 7 do 15 lat i pochodzili w znacznej większości z naszego miasta.
Dzięki hojności i dobroci mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego oraz innych sponsorów prywatnych kolonie zostały sprawnie i szybko przygotowane.

Tematyka kolonii oraz ciekawe zadania i konkurencje w których brali udział uczestnicy, sprawiły, że bardzo chętnie spędzali czas na sposób proponowany przez opiekunów i kierownika. Cała kolonia zorganizowana została w klimacie pirackim, pierwszego dnia uczestnicy zostali mianowani na „majtków” i przez cały czas spędzany na kolonii mieli za zadanie wykonywać zadania i sprawności po to, aby ostatniego dnia być oficjalnie mianowani piratami.

W duchu zdrowej rywalizacji dzieci i młodzież starały się aktywnie spędzać czas zdobywając nowe umiejętności i odznaczenia pirackie, dzięki którym mogły uzyskać stopień pirata, jednocześnie wykształcając w sobie nowe postawy i zachowania, np. umiejętność współpracy w grupie, prawdomówność i chęć niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie.

Temat tegorocznych wakacji z piratami brzmiał „piracki smak życia”, uczestnicy bowiem każdego dnia wypracowywali w sobie nowe postawy i zdolności jednocześnie rozwijając swoją relacje do Pana Boga.

Organizatorzy chcieliby podziękować wszystkim, którzy okazali dobre serce. Dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy jako wolontariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników jak również nad realizacją planu kolonii. Dziękujemy tym, którzy wsparli tą inicjatywę. Dzięki nim dzieci mogły cieszyć się wyjazdem wakacyjnym.

Dzieci na kolonii były uświadamiane że, każdy dobry uczynek uczyniony drugiemu człowiekowi prowadzi do nieba i my również dziękujemy za doby uczynek wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tych kolonii.

To nie koniec naszych wakacyjnych przygód. „Wakacje z widokiem na Giewont” w sierpniu, to kolejne kolonie dla młodzieży z naszego miasta, które jeszcze nas czekają. Trzymajcie za nas kciuki.

Ks. Kamil WyszyńskiCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5