Festiwal Kultury Myśliwskiej 2016 za nami

2016-07-19 12:00:00 (ost. akt: 2016-07-20 21:42:36)

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

W ostatnią niedzielę, 17 lipca pod Wysoką Bramą w Lidzbarku Warmińskim odbył się dziewiąty już Festiwal Kultury Myśliwskiej.
Imprezę poprzedziła msza święta w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim z udziałem pocztów sztandarowych.

Gościem szczególnym tegorocznego festiwalu był marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się pod Wysoką Bramę, gdzie odbył się festiwal, a w nim między innymi: koncerty zespołów muzyki myśliwskiej, prezentacje ptaków łownych i psów myśliwskich, oraz pokaz wabienia, a także degustacja dziczyzny.

Na licznych straganach zaprezentowała się Sieć Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle, nadleśnictwa, rękodzielnicy i twórcy ludowi.

Dzieciom organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy.

Organizatorem imprezy był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie oraz Urząd Miejski Lidzbark Warmińskim.

lub


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5