Zarezerwuj czas na Ostróda Reggae Festival

2016-06-20 13:12:57 (ost. akt: 2016-06-20 13:19:22)

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

To muzyka serc i dusz, naszych serc i naszych dusz, które wraz z muzyką dajemy słuchaczowi, bez żadnej muzyczno-biznesowej kombinatoryki i mentalnego szwindla – takim cytatem zespołu Vavamuffin zapraszamy na kolejny Ostróda Reggae Festival. To już niebawem, bo czas szybko leci, a muzyka miłości zabrzmi w dniach 11-14 sierpnia w Ostródzie.
Już po raz 16. do Ostródy zjedzie na kilka dni światowa czołówka muzyki reggae. Wzorem lat ubiegłych na terenie dawnych tzw. Czerwonych koszar powstanie miasteczko festiwalowe. Ostatni raz, bo w przyszłym roku władze przejmie już deweloper, do którego teren należy, ale organizatorzy zapowiadają, że znajdą dla festiwalowiczów równie atrakcyjne miejsce.

Co nowego w tym roku?
— Przede wszystkim druga edycja konkursu World Reggae Contest, który jest organizowany we współpracy z największym na świecie portalem reggae Reggaeville.com. Naszym partnerem jest również słynne studio Harry J w Kingston na Jamajce — mówi Piotr „Piter” Kolaj, współorganizator ORF w Ostródzie. — W ty roku zgłosiło się ponad 80 wykonawców, z których jury konkursu wybrało kilku, a finał konkursu będzie miał miejsce podczas festiwalu. Zwycięzca poleci na Jamajkę na sesję nagraniową w Harry J Studios.

Poza tym na kilku scenach przez cztery dni wystąpi kilkudziesięciu wykonawców. Wśród nich m.in. Jafia, Paraliż Band, Tabu, Maleo Reggae Rockers, Vavamuffin, Katchafire (Nowa Zelandia), Tamika&K-JAH Sound (Niemcy/Polska), Micah Shemaiah feat. Singledread (Jamajka/Polska), Stand High Patrol (Francja), Kabaka Pyramid & The Bebble Rockers (Jamajka).

Karnety można kupić na stronie internetowej

www.ostrodareggae.com/bilety oraz we wszystkich salonach sieci EMPIK w Polsce. Wyłącznym partnerem dystrybucji karnetów jest firma eBilet. bcl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5