Pieski dostały prawie 150 kilogramów karmy

2016-01-27 13:00:00 (ost. akt: 2016-01-27 10:35:57)

Autor zdjęcia: Beata Cybowska

Przyszedł czas podsumowania akcji „My też czekamy na Świętego Mikołaja”, prowadzonej na rzecz przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Lidzbarku Warmińskim.
W okresie przedświątecznym w sklepach „Gama” i sklepie zoologicznym „Bary” odbyła się zbiórka karmy na rzecz przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Lidzbarku Warmińskim, zorganizowana przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy pod patronatem Gazety Lidzbarskiej.

Znani z aktywnego uczestnictwa w akcjach charytatywnych mieszkańcy naszego miasta i tym razem nie zawiedli. Zebrano razem prawie 150 kilogramów karmy dla naszych czworonożnych przyjaciół.

W piątek, 15 stycznia, przedstawiciele wychowanków MOW wraz z opiekunami oficjalnie przekazali dary.

Młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem przytuliska mieszczącego się przy Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Lidzbarku Warmińskimi i poznała wiele ciekawych, najczęściej smutnych historii, na temat przebywających tam czworonogów.

Przytulisko przy PGK zapewnia tymczasowy dom dla bezdomnych i niechcianych zwierząt. Trafiają tam również pieski, które się zagubiły i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli, oraz te, których opiekunowie, z racji wieku i problemów zdrowotnych, nie są w stanie dłużej się nimi zajmować.

Osoby opiekujące się czworonogami w przytulisku zapewniają swoim podopiecznym jak najlepsze warunki bytowania, fachową opiekę, bezpieczeństwo, oraz to, czego najbardziej potrzebują – prawdziwego domu.

Prezes PGK pan Jan Krasnoborski dziękuje lidzbarczanom za dary, dziękuje także Szkole Podstawowej nr 3 w Lidzbarku Warmińskim za dwukrotne przekazanie 65 kg karmy, dzieciom z Przedszkola nr 5, które zebrały 25 kg suchej karmy i 18 puszek mięsnych, oraz III LO z Olsztyna za 25 kg.

Wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki, w imieniu Ramba i jego przytuliskowych kolegów serdecznie dziękujemy.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ludźmi sie zajmijcie, #1918740 | 188.146.*.* 28 sty 2016 11:38

    a nie psami !!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5