XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej im.Marii Zientary-Malewskiej

2015-12-03 15:15:26 (ost. akt: 2015-12-03 15:16:56)

Autor zdjęcia: Iwona Podolecka-Flont

Wyróżnienie, VI miejsce oraz nagrodę specjalną wywalczyła uczennica Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim w stolicy krasomówstwa - w Legnicy na XVI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej im.Marii Zientary-Malewskiej. To już kolejny oratorski sukces Julii Niewiadomskiej!
Wyjazd do Legnicy to cała wyprawa, bo trwa 4 dni, z czego sam dojazd pochłania 1/3, ale Julka mówi, że było warto.

Możliwość obejrzenia wielu wystąpień o tematyce krajoznawczej, historycznej, wsłuchanie się w dawne opowieści, legendy, bajki; przysłuchiwanie się improwizacjom to nie tylko przyjemność, ale również nauka. Poza tym możność uczestniczenia w warsztatach teatralnych, wycieczce po Legnicy i Wrocławiu, i oczywiście zawieranie nowych znajomości z młodzieżą z całego kraju.

Najtrudniejsze zaś okazało się przedstawienie własnego repertuaru i pokonanie tremy, ale Julka godnie reprezentowała woj. warmińsko-mazurskie, poradziła sobie znakomicie wśród 28 uczestników i uzyskała bardzo wysokie noty jury i, a tym samym otrzymała wyróżnienie, nagrodę specjalną oraz zajęła VI miejsce w kraju.

Gimnazjalistka już planuje nowy program, bo jest bardzo kreatywną i zdolną uczennicą, a przed nią wiele wyzwań.

Uczennicę przygotowywała Iwona Podolecka-Flont.


Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5