LUKS Warmia będzie gospodarzem zawodów

2015-12-02 09:00:00(ost. akt: 2015-12-02 11:45:16)
Wojciech Szałkowki (na zdj. z prawej) zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski w Raciborzu

Autor zdjęcia: Materiały LUKS Warmia

Nasi zapaśnicy niemal z każdych zawodów przywożą medale i są drużyną liczącą się w Polsce. To zasługa systematycznej pracy zarówno zawodników, jak i trenerów. Już pojutrze będziemy mogli ich podziwiać podczas turnieju w naszym mieście.
W połowie listopada w Białołęce rozegrany został ogólnopolski turniej Białołęka Wrestling Cup. Na matach zmierzyli się zawodnicy z całego kraju, w tym reprezentacja Lidzbarka Warmińskiego. Zawodnicy LUKS Warmii, trenowani przez Artura Wangina, zdobyli 11 medali, w tym 3 złote, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji klubowej. W tym samym czasie Adam Bosak zajął drugie miejsce w Pucharze Polski Juniorów, który rozgrywany był w Wałbrzychu.

22 listopada w Olsztynie rozegrane były Mistrzostwa Polski Młodziczek, gdzie brązowy medal w kat. 34 kg zdobyła Klaudia Łaniucha z zaprzyjaźnionego klubu LUKS Rogóż.

W ubiegły weekend reprezentacja sześciu zawodników pojechała na Mistrzostwa Polski Młodzików do Raciborza. Bardzo dobrze zaprezentował się Wojciech Szałkowski, który zdobył brązowy medal w kat. 100 kg. Równolegle w Kaliningradzie odbywał się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy, gdzie srebro w kat. młodzików zdobył Przemysław Opolski.

- Jestem zawsze bardzo zadowolony z sukcesów naszych zawodników. To zasługa systematyczności i ich ciężkiej pracy. Teraz czeka nas duża impreza na naszych matach, więc zapraszamy do kibicowania - powiedział trener Artur Wangin.

Zapaśnicy trenują w ramach zajęć Młodzieżowego Domu Kultury.

Już pojutrze sportowe emocje czekają na lidzbarczan. W sobotę, 5 grudnia w sali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych (Rolniczak) odbędą się Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS w stylu klasycznym kadetów i dzieci. Początek o godz. 11. Organizatorem zawodów są zrzeszenie LZS i LUKS Warmia sekcja zapaśnicza.