Dzień Informacyjny urzędu pracy

2015-10-23 14:51:21 (ost. akt: 2015-10-23 15:09:56)

Autor zdjęcia: PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim wzorem ubiegłego roku po raz kolejny podjął się organizacji Dnia Informacyjnego, który odbył się we wtorek, 22 października w sali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych.
Tegoroczny Dzień Informacyjny, organizowany w ramach VII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach, odbywał się pod przewodnim hasłem pn.: „Planuj karierę i pracuj bezpiecznie” w kontekście bezpiecznego podejmowania zatrudnienia za granicą. W programie urząd były m.in. konsultacje indywidualne
z doradcami klienta z zakresu rynku pracy oraz porady specjalistów z urzędu skarbowego
i zakładu ubezpieczeń społecznych.

Ponadto do uczestnictwa w targach pracownicy urzędu zaprosili lokalnych przedsiębiorców, a także szkoły wyższe, szkoły dla dorosłych i instytucje szkoleniowe. W ramach ww. przedsięwzięcia został także zaprezentowany film przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pt.: „Handel ludźmi” przestrzegający przed nieracjonalnymi i nieprzemyślanymi wyjazdami do pracy za granicę.

Dzień Informacyjny stworzył okazję do bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin i instytucji. Takie rozmowy pozwalają uczestnikom odpowiednio przygotować się do wejścia, bądź powrotu na rynek pracy i nabyć określone umiejętności interpersonalne. Ponadto uczestnictwo w ww. przedsięwzięciu było dla pracodawców okazją do promocji swojej firmy i marki oraz oferowanych przez nich towarów i usług.

Dostrzegając również potrzebę wsparcia młodych ludzi w podejmowaniu przyszłych właściwych decyzji edukacyjnych i zawodowych, do uczestnictwa w targach urząd zaprosił także uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Poprzez kontakt ze szkołami wyższymi, policealnymi, instytucjami szkoleniowymi oraz pracodawcami uczniowie mieli dostęp do informacji edukacyjnych i zawodowych przygotowujących ich do podejmowania dalszych trafnych decyzji życiowych.

W programie oprócz ww. działań pracownicy urzędu przewidzieli również atrakcje dla wszystkich uczestników m.in. interesujące upominki, pokaz bezpłatnego makijażu, prezentacje multimedialne, bezpłatne materiały informacyjne.


Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy
w Lidzbarku Warmińskim
Bożena Romasz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pietuch #1844958 | 195.136.*.* 28 paź 2015 17:50

    Nie rozumiem malkontentów.|To dzięki naszemu urzędowi pracy 95% mieszkańców ma uprawnienia na wózek widłowy. Brawo wy

    odpowiedz na ten komentarz

  2. gość #1842131 | 195.136.*.* 23 paź 2015 20:30

    W tej korporacji lidzbarskich "przedsiębiorców " 1750 brutto(netto 1286zł ) za 170h w miesiącu ! ?kpina Urząd pracy do likwidacji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5