Warsztaty bębniarskie w LDK

2015-09-16 14:30:43 (ost. akt: 2015-09-16 15:35:30)

Autor zdjęcia: Radosław Niemczynowicz

Chciałbyś nauczyć się podstaw gry na djembe? A może posiadasz "etniczne" instrumenty i nie masz z kim pograć? Od października w Lidzbarskim Domu Kultury odbywać się będą otwarte warsztaty gry na bębnach.
Zajęcia będą prowadzili lidzbarscy bębniarze, którzy czasem dają pokaz swoich umiejętności pod Wysoką Bramą, a także podczas różnych imprez, jak choćby Nocy Kupały. Grupę tworzą młodzi ludzie, miłośnicy etnicznego brzmienia.

- Nie jesteśmy zawodowymi muzykami. Gry na bębnach uczyliśmy się sami podróżując i grając w różnych miejscach w Polsce i na świecie. Dla wielu ludzi nasza muzyka wydaje się być nudna i monotonna. My nie gramy dla tych ludzi. Gramy dla siebie i wszystkich tych, którzy w duszy mają rytm. To pierwotne uczucie i nie należy mieszać go z żadnym gatunkiem muzycznym. Gramy dla tych, dla których rytm wystarczy, żeby odlecieć i to bez żadnych "dopalaczy" - tak o grze na bębnie mówi Kamil, który będzie prowadził zajęcia.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw gry na bębnach, a także wszystkich już grających, aby wspólnie rozwijać swoją pasję.

Warsztaty będą odbywać się w czwartki o godz. 17. Uczestnictwo jest bezpłatne.


Zajęcia ruszą od października. Chętne osoby prosimy o kontakt z Kamilem pod numerem 796 55 70 98. Ilość instrumentów jest ograniczona.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5