Seven Festival odwołany po raz drugi

2015-07-01 09:44:51 (ost. akt: 2015-07-01 09:47:32)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Wielkie rozczarowanie, żal, złość i w kółko powtarzające się pytanie: dlaczego tak późno? Setki fanów Seven Festival Music & More dają upust swoim emocjom na internetowych forach i profilach fejsbukowych. Niestety, powtórzył się scenariusz z ubiegłego roku — organizatorzy Seven Festival Music & More (który miał się rozpocząć już 10 lipca w Węgorzewie) we wtorkowy wieczór odwołali imprezę. To już koniec rocka w Węgorzewie.
— Obecny skład organizatorów wyczerpał swoje możliwości. Po przeprowadzeniu ostatnich dwunastu edycji (nieprzerwanie od 2002 roku) okazało się, że nie jesteśmy w stanie zrobić tej trzynastej edycji — pisze w oficjalnym oświadczeniu Aleksander Iwaniuk, przewodniczący komitetu organizacyjnego Seven Festival.

— Jest nam tym bardziej przykro, że po ubiegłorocznej katastrofie wydawało się, że będzie tylko prościej, że obrona naszej węgorzewskiej imprezy przed upadkiem stanie się celem samym w sobie dla wszystkich sympatyków Sevena, Węgorzewa, Mazur. Niestety. Odezwało się polskie „piekiełko”.

Jeden ze współorganizatorów sprzed kilku lat okazał się bardzo skuteczny. Blokowanie dotacji ministerialnych, samorządowych, sponsorskich, szkalowanie i czarny PR zrobiło swoje (straty wynikłe z tej gorliwości wyniosły w ciągu dwóch lat ponad 400 tys. zł). (…)

Chcielibyśmy, by oceniono naszą pracę nie przez pryzmat odwołanej edycji, nie przez pryzmat problemów ostatnich dwóch, trzech lat, ale przez pryzmat kilkunastu udanych. Kilkadziesiąt koncertów, setki zespołów, gwiazdy światowego formatu, dziesiątki tysięcy widzów — to jest nasz dorobek, te setki nawiązanych znajomości festiwalowych, to wartości, które nie są do kupienia za żadne pieniądze. Przegraliśmy jako organizatorzy, przegraliśmy jako miasto, bo impreza ogólnopolska kojarzona od 1991 roku z Węgorzewem przestaje istnieć.

Przegrały zespoły, które do końca wierzyły, że zdamy egzamin, przegrała młodzież, której sprawiliśmy ogromny zawód. Sprawiliśmy zawód wielu osobom, które od lat wspierały festiwal, które do końca, do wczoraj szukały jeszcze pomysłu na uratowanie festiwalu. To im przede wszystkim należy się podziękowanie.

Nie wiemy jeszcze, czy i na jakich zasadach organizatorzy będą zwracali pieniądze za wykupione bilety — zarówno na tegoroczny, jak i odwołany rok temu festiwal. W ciągu najbliższych dni organizatorzy mają poinformować o dalszych krokach prawnych.

Emilia Fedusio

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. antek #1766366 | 178.10.*.* 1 lip 2015 18:50

  No i bardzo dobrze. sami narkiomani i pijacy sie zjeżdżali

  odpowiedz na ten komentarz

 2. . #1766303 | 81.163.*.* 1 lip 2015 16:49

  Zabrakło marketingu politycznego, wystarczyłaby nazwa : "ROCKOWY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ" :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. king #1766207 | 83.6.*.* 1 lip 2015 14:15

  Tak się żyje w "katolandzie",brawo, zamiast tego zaproponują pielgrzymkę na JASNĄ-CIEMNĄ GÓRĘ, albo do Lichenia,bądż innego przybytku,gdzie sekta "prawdziwi katole"nawołuje do nienawiści ogólnonarodowej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. king #1766206 | 83.6.*.* 1 lip 2015 14:15

  Tak się żyje w "katolandzie",brawo, zamiast tego zaproponują pielgrzymkę na JASNĄ-CIEMNĄ GÓRĘ, albo do Lichenia,bądż innego przybytku,gdzie sekta "prawdziwi katole"nawołuje do nienawiści ogólnonarodowej.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5