Piknik dla dzieci w Kiwitach - dzień pełen radości i wspólnej zabawy

2025-08-19 11:12:52(ost. akt: 2025-08-19 11:23:21)

Autor zdjęcia: Barbara Kułdo

W niedzielę, 17 sierpnia, plac przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach wypełnił się śmiechem, muzyką i energią najmłodszych mieszkańców gminy. Zorganizowany tam piknik dla dzieci okazał się prawdziwym świętem radości i integracji lokalnej społeczności.
Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy OSP Kiwity, gminy Kiwity, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, sołectwa Kiwity, a także firm ANIMAR i RP Rafał Parzych. Nad całością czuwał prezes OSP, Dariusz Bekieszczuk, oraz naczelnik OSP, Piotr Kroczak.

Obrazek w tresci

Na festynie nie zabrakło znamienitych gości: wójta gminy Jacka Pawlika wraz z małżonką, radnego Mariusza Prokopowicza, sołtyski Sylwii Jaksiny, dzielnicowego Mariusza Bronczyka, druhów OSP oraz młodzieży z MDP w Kiwitach. Wspólnie z dziećmi bawili się także rodzice i dziadkowie, tworząc niezwykłą, rodzinną atmosferę.

O doskonałą zabawę zadbali DJ&Łazi team, czyli Kamil Łazarewicz, pełniący rolę wodzireja, oraz Piotr Suszyński „JUMP”. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców, brać udział w zabawach sportowych, przeciągać linę czy malować twarze. Najwięcej emocji wzbudziła jednak piana party, która zgromadziła tłumy uśmiechniętych dzieci.

Obrazek w tresci

Na uczestników czekał również bogaty poczęstunek. Panie Agata Kroczak, Ania Kroczak i Małgorzata Langkau serwowały pieczonego kurczaka, kiełbaski z grilla, darmową grochówkę, ciasta oraz napoje. Dodatkową atrakcją była wata cukrowa ufundowana przez Ireneusza Grzelaka, która cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem najmłodszych.

Obrazek w tresci

Piknik w Kiwitach udowodnił, jak wielką siłę ma wspólna integracja i współpraca lokalnej społeczności. To był dzień pełen uśmiechu, radości i beztroskiej zabawy, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Obrazek w tresci

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że wydarzenie było tak wyjątkowe, a mieszkańców zachęcają do obejrzenia fotorelacji i wspólnego wspominania tych niezwykłych chwil.

Bo w Kiwitach – jak zgodnie twierdzą uczestnicy – było po prostu SUPER!

Obrazek w tresci

red

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B