Orneckie Smoki na Pucharze Mazowsza

2024-10-13 12:44:30(ost. akt: 2024-10-13 12:49:43)

Autor zdjęcia: Orneckie Smoki

Podczas Pucharu Mazowsza w strzelectwie pneumatycznym, który odbył się w dniach 11-13 października 2024 roku w Warszawie, Powiat Lidzbarski reprezentowały trzy zawodniczki z klubu „Orneckie Smoki”: Maja Leszczyńska, Kinga Dryzelenko i Zofia Błaszczok.
Podsumowując pierwszy dzień zmagań w Pucharze Mazowsza, trzyosobowa ekipa Sportowego Klubu Strzeleckiego "Orneckie Smoki", Koło Strzeleckie w Ornecie, nie wróciła z pustymi rękoma. Warto dodać, że Kinga Dryzelenko i Zofia Błaszczok, startując jako juniorki młodsze, rywalizowały w wyższej kategorii – juniorek.

Obrazek w tresci

W konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów, Kinga Dryzelenko awansowała do finału, gdzie zajęła 8. miejsce. Z kolei w kategorii młodzików, w karabinie pneumatycznym 40 strzałów, Maja Leszczyńska była bardzo blisko podium, kończąc zawody na wysokiej 4. pozycji.

W eliminacjach pistoletu pneumatycznego 60 strzałów najlepsza okazała się Zofia Błaszczok, zapewniając sobie miejsce w finale. Mimo że finały mają swoje własne prawa i wynik z eliminacji nie zawsze oznacza utrzymanie pozycji, Zosia zachowała koncentrację, siłę i determinację do samego końca. Ostatecznie zdobyła 1. miejsce oraz Puchar Mazowsza w kategorii PPN 60 juniorek.

- Ciężka praca naszej młodzieży przynosi efekty – strzelectwo to sport wymagający ogromnej cierpliwości, a cieszy nas, że jej Wam nie brakuje. Wasze osiągnięcia pokazują, co można zrealizować, nawet w małym klubie, ale z wielkimi talentami – pisze na swojej platformie klub "Orneckie Smoki".

Drugi dzień rywalizacji w Pucharze Mazowsza również przyniósł znaczące wyniki. Kinga Dryzelenko zajęła 10. miejsce w karabinie pneumatycznym 60 strzałów, a Maja Leszczyńska, po raz kolejny otarła się o podium w karabinie pneumatycznym 40 strzałów, zajmując 4. miejsce z minimalną stratą. W pistolecie pneumatycznym juniorek, Zofia Błaszczok po eliminacjach i finałach wywalczyła 3. miejsce.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek za ich zaangażowanie i osiągnięcia!